• Hubert Kozłowski

Przecież mam jakąś polisę!

Dziś czas na kolejny artykuł inspirowany rozmowami z osobami, którym doradzam w kwestiach ubezpieczeniowych. Kilka słów na temat tego, w jaki sposób wybieramy nasze ubezpieczenia, oraz jak łatwo zapominamy o tym, że sytuacja w naszym życiu się zmienia, tak samo jak nasze potrzeby – również te ubezpieczeniowe. Często zdarza się, że podczas analizy potrzeb, którą staramy się przeprowadzać podczas każdej wizyty zainteresowanego ubezpieczeniem, dowiadujemy się, że posiada On już, np. polisę na życie. Jest to bardzo dobra wiadomość, ponieważ pokazuje, że wzrasta świadomość ubezpieczeniowa Polaków, stajemy się bardziej odpowiedzialni i myślimy o przyszłości. Niestety, w wielu przypadkach za chwilę dochodzi do brutalnego zderzenia z rzeczywistością…

Klientów staramy się obsługiwać kompleksowo. Jeśli potrzebujesz jakiegoś ubezpieczenia – znajdziesz je u nas. Nie chodzi tu o jakieś niezdrowe parcie, żeby wcisnąć klientowi jak największą ilość produktów, a o wewnętrzny spokój samego doradcy. Żeby każdy aspekt życia naszego Klienta był odpowiednio zabezpieczony i zarówno On sam spał spokojnie, jak i my – jako doradcy, mieli spokojne sumienie, że nie ominęliśmy jakiegoś ważnego Jego życia.

Wracając do wspomnianego wcześniej ubezpieczenia na życie. W momencie, w którym słyszę, że klient już tego typu ubezpieczenie posiada, moja wrodzona ciekawość oraz chęć zadbania o niego nie omieszka zapytać jakiego typu jest to polisa, oraz jaki jest jej zakres. Niestety, tutaj dochodzi właśnie do napomnianego wcześniej brutalnego zderzenia z rzeczywistością. Większość klientów szczerze mówiąc nie ma pojęcia w jakim zakresie, na jakie sumy jest ubezpieczona. O zgrozo, zdarza się nawet, że nie mają Oni pojęcia w jakim Towarzystwie jest zawarta taka polisa!

W Polsce powoli zaczyna się przyjmować tendencja, że polisę na życie, na mieszkanie/dom, OC w życiu prywatnym po prostu warto mieć. Niestety, klienci nie interesują się w jaki rzeczywiście sposób te produkty mogą im w życiu pomóc. Kupno ubezpieczenia tylko w celu jego posiadania mija się z celem.

Wybór produktu ubezpieczeniowego zaczyna się u podstaw. Konieczna jest poważna rozmowa z klientem, na którą trzeba poświęcić trochę czasu. Konieczne jest zorientowanie się w jego potrzebach, warunkach finansowych i znalezienie odpowiadającego mu rozwiązania.

W takim rozmowach zależy mi przede wszystkim na szczerości Klienta. Bo czy taki 30 latek, mający na głowie kredyt hipoteczny, leasing na samochód a do tego kilkuletnie dziecko i żonę, byłby zadowolony z polisy na życie opiewającej na „astronomiczną” sumę ubezpieczenia 20 tyś zł?

Czy może dobrze prosperujący rolnik, który prowadzi samodzielnie gospodarstwo, byłby usatysfakcjonowany, jeśli w przypadku poważnego złamania, które wykluczyłoby go z pracy na kilka tygodni otrzymałby kilkaset złotych odszkodowania?

A takie polisy się zdarzają. Stąd też bierze się ogromne niezadowolenie przy wypłacie odszkodowań. Wystarczyło tylko zacząć od podstaw, czyli rozmowy z Klientem i zbadania jego rzeczywistych potrzeb. Ubezpieczenie kosztuje – owszem, czasem niemałe pieniądze – ale nasze rodziny, zdrowie, a przede wszystkim życie są dla nas bezcenne.

Dlatego poza tym, że wybór polisy powinien być w pełni świadomy i poprzedzony odpowiednią analizą przeprowadzoną przez kompetentnego doradcę. To co jakiś czas warto sprawdzić jak rzeczywiście wyglądają nasze polisy, na jakie opiewają sumy, ile wynoszą składki i jaki jest zakres ubezpieczenia. Dlaczego?

  1. Szkoda Twoich pieniędzy na coś, czego nie potrzebujesz

  2. Na pewno nie chciałbyś rozczarować swojej rodziny wypłatą marnego świadczenia

  3. Niektóre z Twoich potrzeb mogły się już zdezaktualizować

  4. Mogły się pojawić nowe potrzeby, które nie są zawarte w polisie

  5. Ryzykujesz zostawienie swojej rodziny lub siebie samego z niczym

Jeśli:

  1. Chcesz poznać swoje rzeczywiste potrzeby ubezpieczeniowe

  2. Sprawdzić czy Twoja polisa wymaga uaktualnienia, do Twoich bieżących potrzeb

  3. Dowiedzieć się czy najzwyczajniej w świecie nie przepłacasz

To trafiłeś doskonale. Umów się z naszym doradcą i dowiedz się więcej. Hubert Kozłowski tel. 791 287 318

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
 

791 287 318

602 190 899

Jagiellońska 28, 18-200 Wysokie Mazowieckie, Poland

  • Google Places
  • Facebook

©2020 by Kozłowski Ubezpieczenia

Polityka prywatności i RODO