• Hubert Kozłowski

Najdroższe wakacje w życiu? To te bez polisy – Sprawdź ile może Cię to kosztować!

Dlaczego tak ważne jest ubezpieczenie i dobranie odpowiedniej sumy ubezpieczenia na czas podróży? Leczenie za granicą może być bardzo kosztowne, ale o jakich rzeczywiście kwotach rozmawiamy? W Hiszpanii np. wezwanie karetki może kosztować ok. 480 euro. Dwudniowy pobyt w tureckim szpitalu z powodu zatrucia pokarmowego to suma rzędu 2 tysięcy euro. Najdroższy jest jednak mimo wszystko transport poszkodowanego z powrotem do kraju. I tak w granicach Unii Europejskiej należy się mierzyć z kwotami kilkudziesięciu tysięcy euro, a w przypadku bardziej odległych krajów, jak np. Kenia może to być suma nawet 80 tys. euro! Te dane są wystarczającym powodem na to, aby przed wyjazdem na zagraniczne wakacje odpowiednio się ubezpieczyć.

Dodatkowe korzyści

Ubezpieczenia podróżne to nie tylko ochrona zdrowia ubezpieczonych. To również dodatkowe usługi informacyjne (np. pomoc w znalezieniu najbliższego szpitala), pomoc tłumacza, czy organizacja przyjazdu i pobytu członków rodziny na czas hospitalizacji ubezpieczonego.

Należy też pamiętać o wykupieniu OC w życiu prywatnym. Ubezpieczenie to chroni nas przed poniesieniem kosztów związanych ze szkodami wyrządzonymi z naszej wini. W jakim przypadku może się to przydać? Posłużmy się przykładem:

Małżeństwo z dwójką dzieci pojechało na wakacje do Egiptu. Na jednej z wycieczek kupili figurkę faraona, którą postawili tymczasowo na balkonie pokoju hotelowego. Niestety, dziecko podczas zabawy na balkonie strąciło figurkę, która upadła na balkon niżej, niszcząc przy okazji leżący na stoliku laptop innego gościa hotelowego. Dzięki ubezpieczeniu OC w życiu prywatnym, koszty naprawy/zakupu nowego sprzętu poniósł ubezpieczyciel.

Jaka suma ubezpieczenia będzie wystarczająca?

Suma ubezpieczenia jest bezpośrednio powiązana z kierunkiem naszej podróży. Wybierając się na wycieczkę po Europie, rozsądna wydaje się już SU wynosząca około 250 tys. zł na osobę. Natomiast jeżeli zamierzamy odwiedzić znacznie dalsze kraje, suma powinna być odpowiednio wyższa. Zwłaszcza, w przypadku krajów Ameryki Północnej, Chin oraz Japonii. W tamtych rejonach, koszty leczenia są bardzo wysokie i sumy rzędu 500 tys. zł powinny być standardem.

Co w razie szkody?

W pierwszej kolejności należy skontaktować się z ubezpieczycielem. Wraz z zawartą polisą każdy klient otrzymuje numery alarmowe, na które może się zgłosić. Pracownicy centrum alarmowego zorganizują potrzebną pomoc tak szybko, jak to tylko możliwe.

3 wyświetlenia

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
 

791 287 318

602 190 899

Jagiellońska 28, 18-200 Wysokie Mazowieckie, Poland

  • Google Places
  • Facebook

©2020 by Kozłowski Ubezpieczenia

Polityka prywatności i RODO