• Hubert Kozłowski

Jak zadbać o przyszłość dziecka?

Przyszłość dziecka to niewątpliwie jedna z kwestii priorytetowych w życiu każdego rodzica. Niestety, oprócz troski i opieki, jaką wkładamy w wychowanie dziecka, pozostaje również kwestia finansowa. Zapewnienie odpowiednich środków finansowych na start w przyszłość z roku na rok staje się coraz ważniejszą i trudniejszą do zapewnienia kwestią. Niestabilna sytuacja na rynku pracy, pojawiające się nagłe i nieprzewidziane wydatki, czy też stały pęd do podnoszenia swojego poziomu życia powoduje, że regularne oszczędzanie staje się coraz trudniejsze.

Polisa posagowa jest pewnego rodzaju połączeniem ochrony i inwestycji. Dziecko jednocześnie jest chronione finansowo w przypadku śmierci rodzica, jak i systematycznie odkładane są pewne kwoty, które z biegiem czasu przyniosą znaczną sumę zapewniającą odpowiedni start w dorosłe życie. O polisie warto pomyśleć, jeśli chcielibyśmy zapewnić dziecku pomoc w kupnie lub wynajęciu mieszkania, zdobyciu środków finansowych na założenie pierwszej firmy, czy też podjęciu studiów na prestiżowej uczelni.

Polisę tego typu należałoby wykupić jak najwcześniej, gdy dziecko jest jak najmłodsze. Spowoduje to, że będziemy mieli dużo czasu na odłożenie znacznej sumy pieniędzy, a co za tym idzie – miesięczne składki będą stosunkowo niewielkie. Jeśli zdecydujemy się na tego typu ubezpieczenie zbyt późno, możemy nie być w stanie uzbierać sensownej kwoty lub miesięczna składka będzie bardzo wysoka.

Funkcje inwestycyjne i ochronne łączą się w polisie posagowej w jedną całość i kompleksowo zapewniają dziecku środki finansowe na start w dorosłe życie. Dzięki ochronie już od pierwszego dnia polisy, w przypadku śmierci ubezpieczonego rodzica, dziecko będzie zabezpieczone finansowo niezależnie od wpłaconej do tej pory sumy składek. Polisa posagowa ułatwia również systematyczne oszczędzanie poprzez zautomatyzowanie procesu wpłat. Gromadzenie środków jest dużo prostsze, gdy występuje zewnętrzna mobilizacja, a pieniądze nie są dostępne „od ręki” przez co maleje ryzyko pochopnego ich wydania.

Jeśli więc planujesz zainwestować w przyszłość swojego dziecka, polisa posagowa jest jedną z najlepszych decyzji jakie możesz podjąć w celu zabezpieczenia finansowego startu w dorosłe życie swojej pociechy.

#dziecko #inwestycja #ubezpieczenia #ubezpieczenianażycie

1 wyświetlenia

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
 

791 287 318

602 190 899

Jagiellońska 28, 18-200 Wysokie Mazowieckie, Poland

  • Google Places
  • Facebook

©2020 by Kozłowski Ubezpieczenia

Polityka prywatności i RODO