• Hubert Kozłowski

5 powodów na ubezpieczenie na Życie

Stosunek do ubezpieczeń na życie w naszym kraju jest raczej niechętny. Z czego to wynika? Po części na pewno z naszej mentalności, która podpowiada nam każdego dnia „jakoś to będzie”, „dałem radę do tej pory to dam również radę w przyszłości”. Myślenie to jednak jest zdecydowanie błędne i nijak ma się do odpowiedzialności, jaką powinien reprezentować człowiek dorosły, często posiadający rodzinę, dzieci.

Nie mamy wpływu na pewne zdarzenia, które występują w naszym życiu. Dlatego też, noszą one miano losowych. Nie da się ich przewidzieć, zaplanować. Każdy chciałby żyć niemal wiecznie, a na pewno długo i szczęśliwie. Ufamy, że złe rzeczy nas ominą, przytrafią się innym, a my wyjdziemy obronną ręką. Nabieramy pokory dopiero, gdy zły los nas doświadcza. Stąd też sami mówimy o sobie „Mądry polak po szkodzie”.

Ubezpieczenie na życie powinno być dobrze przemyślane, skonsultowane z dobrym doradcą lub agentem ubezpieczeniowym. Potrzeby ubezpieczeniowe każdej osoby będą inne i warto jest poświęcić chwilę na ich przeanalizowanie i dobranie odpowiedniej oferty. Nie jest nam przecież potrzebne ubezpieczenie, które w przypadku faktycznej potrzeby będzie nieefektywne i nie zapewni nam odpowiednich środków w momencie gdy przydarzy się nam coś złego.

Ubezpieczenie takie jednak powinno być dobrane rozsądnie. Nie chodzi tu tylko o zakres, ale również o sumy ubezpieczenia. Jeżeli zarabiamy np. 3000 zł miesięcznie netto, to ubezpieczenie na sumę 30-50 tys. zł jest kwotą zdecydowanie zbyt niską. Aby polisa niosła za sobą rzeczywiste korzyści, powinna ona zapewnić finansowanie naszych bliskich przez okres minimum 2-3 lat. A co za tym idzie w w/w przypadku, suma ubezpieczenia powinna wynosić około 100 tys. zł.

Swoją drogą, często nasze mieszkanie/dom ubezpieczamy na 300-500 tys. zł, czy nasze życie jest mniej cenne?

2. Spłata zobowiązań:

Kredyty, pożyczki, kupione na raty sprzęt RTV i AGD. Wszystkie te zobowiązania, po śmierci przechodzą na naszych najbliższych. Mając wykupioną odpowiednio skrojoną na miarę naszych potrzeb polisę na życie, możemy być spokojni o spłatę naszych zobowiązań w razie śmierci. Co za tym idzie nie obciążamy naszych bliskich finansowo, zwłaszcza, że w tym okresie muszą oni radzić sobie ze znacznym obciążeniem emocjonalnym.

3. Przyszłość Twoich dzieci

Dla dziecka, strata rodzica będzie niewątpliwie ogromnym przeżyciem emocjonalnym. Odpowiednie ubezpieczenie spowoduje, że nie będzie to jednak tragedia pod względem finansowym. Podpisanie dobrej umowy ubezpieczeniowej zapewni Twojemu dziecku odpowiednią edukację i start w przyszłość nawet, w przypadku gdy Ciebie zabraknie.

4. Niezdolność do pracy, poważne zachorowanie

Nie tylko śmierć kogoś bliskiego może spowodować trudną sytuację ekonomiczną w rodzinie. Poważny wypadek, którego następstwem może być niezdolność do pracy lub długotrwała rehabilitacja, może być przyczyną długotrwałych i poważnych problemów finansowych. Odpowiednio dobrane ubezpieczenie pozwoli nam na zabezpieczenie finansowe w przypadku zarówno poważnej choroby, wymagającej długotrwałej hospitalizacji, jak i zapewni środki w przypadku powstania częściowego lub pełnego inwalidztwa. Dodatkowo, wiele firm oferuje świadczenia szpitalne za każdy dzień pobytu w szpitalu powyżej określonej liczby dni (najczęściej minimalnie 3-4 doby).

5. Ciągłość działania Twojej firmy

Czy jesteś w stu procentach pewien, jaki los spotka Twoją firmę w przypadku, gdy nie będziesz zdolny/a do pracy lub co gorsze zginiesz w wypadku? Często właściciel firmy jest głównym żywicielem rodziny i to od niego zależy stan finansów gospodarstwa domowego. Jeśli prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą, to oczywiście, rolę szefa przejąć może Twój małżonek. Natomiast ile czasu zajmie jej/mu wdrożenie się w strukturę i działanie firmy? Jak długo firma będzie przynosić straty? W ciągu tego czasu, nadal będzie trzeba opłacać rachunki, kupować jedzenie, ubrania itp. Odpowiednie zabezpieczenie finansowe pozwoli Twojej firmie działać nadal i zapewniać stałe źródło dochodu Twoim najbliższym, nawet w przypadku Twojej śmierci.

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
 

791 287 318

602 190 899

Jagiellońska 28, 18-200 Wysokie Mazowieckie, Poland

  • Google Places
  • Facebook

©2020 by Kozłowski Ubezpieczenia

Polityka prywatności i RODO